Челси паркира автобуса и излъга Ливърпул на "Роуз Боул"

Гари Кейхил се разписа победно за лондончани.

Челси победи Ливърпул с минималното 1:0 на стадион "Роуз Боул" в Пасадина, Калифорния. Мачът бе от турнира International Champions Cup.

Единствено попадение на Гари Кейхил с глава още в 10-та минута на срещата направи разликата между двамата тима.

Английският национал скочи най-високо след корнер на Фабрегас и прати топката във вратата на Лорис Кариус. Ливърпул стигна до няколко статични положения, но те не доведоха до нищо опасно. Футболистите на Клоп прибързваха и често грешаха в подаванията.

Новият мениджър на лондончани Антонио Конте пък бе заложил на много солидна отбрана, което идва да поскаже как ще изглежда тимът му в най-напечените битки през новия сезон.

Италианецът започна в схема 4-1-4-1 с единствен нападател в лицето на младия Рубен Лофтъс-Чийк.

20-тина минути преди края на редовното вревме Сеск Фабрегас получи червен картон за зверско нарушение срещу Рагнар Клаван, но въпреки това Ливърпул не успя да се пребори поне за равенство. Контролата бе трета за Конте начело на Челси.

В първата проверка "сините" загубиха с 0:2 от Рапид Виена, след което надиграха Волфсбергер с 3:0.