Англия е европейски шампион до 19 г.

Айзея Сълиман откри резултата за англичаните във финала Снимка: Getty Images
Айзея Сълиман откри резултата за англичаните във финала

Англия грабна титлата на Европейското първенство за юноши до 19 г. след победа с 2:1 над Португалия на финала.

Айзея Сълиман откри резултата за англичаните в 50-ата минута след добавка при изстрел от пряк свободен удар, отклонил се в гредата.

Само 6 минути по-късно Португалия изравни благодарение на автогол. Стърлинг засече топката в собствената си врата при центриране отдясно.

В 68-ата минута португалците сгрешиха при изнасянето на топката и бърза контра на Англия завърши с подаване към Лукас Нмеча, който нямаше как да сбърка и отбеляза победния гол.

Англия започна участието си на това първенство с победа в груповата фаза над България с 2:0. Оттам нататък отборът беше безапелационен и си осигури титлата.

Триумфът идва само месец след като Англия стана световен шампион за младежи до 20 г.