Барса победи Лас Палмас и записа 32-и мач без загуба

Барселона продължава победния си ход.

Барселона победи като гост Лас Палмас с 2:1 в мач от 25-ия кръг на испанското футболно първенство и фиксира мач номер 32 без загуба във всички турнири.

Каталунците поведоха в резултата още в 6-та минута. Андрес Иниесте изведе в наказателното поле Жорди Алба, който подаде в центъра и за Луис Суарес не бе трудно да изпрати топката в мрежата - 1:0.

Това бе гол номер 25 в първенството за уругваеца, който е начело сред голмайсторите.

Домакините от Лас Памас изравниха в 10-та минута - полузащитникът Хонатан Виера с пас с пета изведе бразилският нападател Вилиан Жозе в отлична позиция и бразилецът бе точен.

В 39-та минута Барселона вкара втория си и победен гол с мача, благодарение на своето знаменито нападателно латиноамериканско трио: Луис Суарес проби по десния фланг и центрира, където Лионел Меси стреля от упор. Вратарят на домакините Хави Варас отрази удара на аржентинеца Меси, но топката попадна в бразилеца Неймар, който довърши атаката - 2:1.

През второто полувреме ще се запомнят най-вече два големи пропуска на уругвайския нападател и голмайстор Луис Суарес.