Рома съсипа Милан на "Сан Сиро"

Рома съсипа Милан на "Сан Сиро" Снимка: Getty Images

Рома разгроми Милан с 4:1 в гостуването си на "Сан Сиро" от 35-ия кръг в Серия "А".

С тази победа римляните си върнаха второто място в класирането с актив от 78 точки. Милан пък все повече се отдалечава от Европа, като заема шеста позиция с 59 точки.

Рома откри резултата още с първата си по-добра атака в срещата. В 8-та минута Мохамед Салах открадна топката в средата на терена и на два пъти комбинира с Един Джеко, а босненецът с мощен удар от границата на наказателното поле порази вратата за 0:1.

В 28-та минута Рома удвои преднината си. След едно центриране от корнер отново Джеко с глава простреля вратата за 0:2.

Четвърт час преди края Милан върна надеждата си да измъкне нещо от мача. При едно центриране от корнер Окампос продължи с глава към Пашалич, който отблизо вкара за 1:2.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 78-та минута след центриране от фаул Джеко свали с глава за Ел Шаарауи, който с хубав удар от воле бе точен за 1:3.

В 86-та минута пък Габриел Палета извърши нарушение за дузпа срещу Салах и получи червен картон. Даниеле Де Роси изпълни наказателния удар и въпреки че Донарума хвана ъгъла, топката се озова във вратата му за крайното 1:4.