Бразилски обрат за Ливърпул срещу Стоук

Само за две минути Ливърпул обърна мача, а Фирмино вкара страхотен гол Снимка: Getty Images
Само за две минути Ливърпул обърна мача, а Фирмино вкара страхотен гол

След светкавичен обрат през второто полувреме Ливърпул спечели гостуването си на Стоук Сити с 2:1. Това беше първа победа за тима на Юрген Клоп като гост през 2017 г.

"Мърсисайдци" бяха без Джордан Хендерсън, Адам Лалана и голмайстора Садио Мане и Клоп беше принуден да заложи на млади футболисти като Бен Уудбърн и Трент Александър-Арнолд. Домакините доминираха през първото полувреме и минути преди неговия край заслужено поведоха - Джердан Шакири асистира на Джонатан Уолтърс, който сам от малкото наказателно поле откри с глава за 1:0.

На почивката Клоп вкара в игра бразилските звезди Филипе Коутиньо и Роберто Фирмино и те донесоха победата само за две минути.

В 72-ата минута лошо изчистване на защитата на Стоук предостави шанс Коутиньо и той отправи майсторски удар за 1:1. В 74-ата минута Фирмино получи дълга топка зад защитата и със страхотен удар от въздуха вкара красив гол, донесъл и победата на Ливърпул.

Със спечелените три точки "мърсисайдци" са на трето място с 63 точки, с две повече от четвъртия Манчестър Сити, който има и мач по-малко.

По същото време Ман Сити спечели лесно домакинството на Хъл с 3:1.

През първото полувреме Ахмед Елмохамади си вкара автогол и с него Сити водеше с 1:0 на почивката. През втората част Серхио Агуеро вкара дежурния си гол, а Фабиан Делф направи 3:0, преди Андреа Ранокия да намали пет минути преди края.