Роналдо отново не впечатли, но Реал се откъсна на върха

След двата гола на Бейл в края на първото полувреме Реал успокои мача и стигна до победата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид взе нова победа в Ла Лига и надделя с 3:0 при домакинството на Леганес.

Два гола за успеха отбеляза Гарет Бейл в 38-ата и 45-ата минута - първия след като беше изведен от Иско, а втория след центриране на Тони Кроос и отклонена от Мората топка.

През второто полувреме домакините намалиха темпото, но в 77-ата Мората вкара трети гол и фиксира крайния резултат. Кристиано Роналдо не успя да се отличи, но и без негово попадение Реал взе трите точки и се откъсна като лидер в класирането с 5 точки пред втория Барселона.

По-късно днес Барса има тежко гостуване на Севиля в своя мач от кръга, а третият в класирането Атлетико Мадрид загуби вчера от Реал Сосиедад и остана на точка зад каталунците.