Юнайтед дочака два късни гола и преодоля Дарби Каунти

Отново Лингард беше решаващият играч за Юнайтед с гола си за 1:0 Снимка: Getty Images
Отново Лингард беше решаващият играч за Юнайтед с гола си за 1:0

Манчестър Юнайтед се класира напред за Купата на Англия след трудно 2:0 над втородивизионния Дарби Каунти на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" вкараха головете си едва в края, а преди това владееха мача, но изпуснаха много положения. Вратарят Скот Карсън беше герой за Дарби, на два пъти и гредите го спасиха.

В 84-ата минута Джеси Лингард откри резултата с феноменален удар точно пред наказателното поле. В 90-ата минута Лукаку довърши гостите при контраатака, в която много добре овладя топката и размени подавания с Марсиал преди да отбележи за 2:0.

Юнайтед вече чака следващия си съперник за ФА Къп, а повечето мачове от този кръг в турнира ще се изиграят утре.