90 000 на "Камп Ноу" не дочакаха голове в дербито

Положения в дербито не липсваха, но накрая и двата тима бяха доволни на точката Снимка: Getty Images
Положения в дербито не липсваха, но накрая и двата тима бяха доволни на точката

Барселона и Реал Мадрид завършиха 0:0 в голямото дерби на Испания, отложено от десетия кръг на Ла Лига.

В оспорван и непредсказуем мач и двата тима търсеха победата, но не успяха да създадат кой знае колко чисти положения и заслужено поделиха точката.

След първите десетина минути съперниците заиграха на високо темпо и атаките се редуваха и към двете врати, но липсваха единствено попаденията.

В 17-ата минута Пике изби от голлинията след удар на Каземиро. Периодът беше добър за Реал и в следващите минути трябваше Тер Щеген да се намесва на два пъти.

В 41-ата минута и Барса беше много близо до гола след марков пас на Меси зад защитата, който беше засечен от Жорди Алба на сантиметри встрани от гредата.

Полувремето обаче определено беше в полза на гостите, които отправиха много повече удари и в големи периоди успяха да вземат топката на Барселона.

10 минути след началото на втората част Ернесто Валверде реагира и вкара в игра Артуро Видал. Темпото на игра прогресивно спадаше и към края и двата тима се примириха с нулевото равенство.

В класирането Барселона и Реал остават с равни точки на върха - по 36. Първата позиция се заема от каталунците заради малко по-добрата голова разлика.