С три рикошета Арсенал повали Челси и отива на финал

Монреал и Мустафи празнуват автогола на Рюдигер, който бързо върна Арсенал в мача Снимка: Getty Images

Арсенал удари Челси с 2:1 на "Емирейтс" и се класира за финала на Купата на Лигата.

С два гола след щастливи рикошети "артилеристите" спечелиха полуфинала реванш на свой терен, след като бяха завършили при нулево равенство първия двубой, и ще се изправят срещу Манчестър Сити във финала на 25 февруари.

Челси започна много агресивно тази вечер и в 5-ата минута Педро вкара, но голът му беше отменен заради засада. Две минути по-късно при отлична комбинация на "сините" Педро изведе Еден Азар зад защитата и белгиецът завърши покрай Оспина за 1:0.

Арсенал се окопити и в 12-ата минута стигна до комичен изравнителен гол. Монреал стреля с глава след центриране от корнер и топката се отклони последователно в главите на Маркос Алонсо и Антонио Рюдигер, за да влезе в мрежата на Кабайеро.

Попадението след двоен рикошет беше записано като автогол на Рюдигер, а резултатът стана 1:1. Впоследствие съперниците заиграха по-предпазливо, но в края на полувремето Йозил можеше да донесе втори гол на домакините след рикошет в крака на Кристенсен. Топката обаче мина покрай гредата.

В 60-ата минута съдбата все пак отново се усмихна на Арсенал и след центриране отдясно щастлив рикошет в Рюдигер прати топката на крака на Гранит Джака, а той я засече във вратата за 2:1.

Челси трябваше да търси гол през оставащите минути, но не успя да създаде нищо сериозно пред Оспина, а Арсенал можеше да реши всичко в 75-ата минута, когато Алекс Иуоби не успя да вкара сам срещу вратаря, след като беше изведен от Йозил.