Зидан направи успешен повторен дебют със странна схема

Зинедин Зидан се завърна успешно начело на Реал Мадрид, извеждайки "кралете" до домакински успех с 2:0 над Селта в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион.

Любимецът на Зизу - Иско отбеляза първия гол, а вторият бе дело на Гарет Бейл.

И двете попадения паднаха след почивката, а през първата част феновете на "Бернабеу" не видяха много положения. Впечатление правеше схемата, избрана от Зидан, който пусна Кейлор Навас, Марсело, Иско и Марко Асенсио като титуляри.

Френският специалист заложи на схема без типичен опорен полузащитник, а подреди офанзивно трио зад Карим Бензема: Асенсио, Иско и Гарет Бейл.

Кроос, Бензема и Марсело пробваха късмета си през първото полувреме, но не успяха да се разпишат.

В 62-рата минута домакините стигнаха до попадение. Асенсио много хитро плъзна топката между двама, за да изведе Бензема. Френският нападател подаде в малкото наказателно поле, където Иско стигна до топката и отблизо я вкара в мрежата - 1:0.

В 77-ата Гарет Бейл удвои. Уелсецът получи подаване от Марсело, защитник на гостите се подхлъзна и уелсецът отбеляза с удар от 12-13 метра за крайното 2:0.