Дерби д`Италия завърши без победител

Домакините успяха да опазят Мауро Икарди.

Ювентус и Интер завършиха 0:0 в Торино във Великото дерби на Италия от 16-ия кръг на Серия "А". Така "нерадзурите" запазиха преднината си от две точки пред шампионите, а двата тима са на върха.

В неделя обаче Наполи може отново да излезе начело във временното класиране, ако се справи с Фиорентина у дома.

Ювентус имаше по-добрите положения през първото полувреме, но не успя да отбележи. През втората част Интер изравни играта и също имаше своите шансове, но в крайна сметка гол не падна.

В 9-та минута домакините пропуснаха страхотен шанс за откриване на резултата. Марио Манджукич стреля отблизо, но не успя да преодолее Самир Ханданович. След това топката пак стигна до хърватина, който опита втори изстрел с глава, но Жоао Миранда изчисти пред голлинията.

До края на полувремето вратарят се справи и с удар на Кедира.

Втората част започна с нов шанс за Ювентус в 50-та минута, но Манджукич отблизо не успя да си спре добре топката и да я насочи във вратата.

Няколко по-късно гостите имаха претенции за дузпа, след като топката закачи ръката на Меди Бенатия след изстрел на Икарди, но съдията остана безмълвен.

Противно на логиката Интер можеше да вземе трите точки в 85-та минута, когато Весино отправи коварен далечен удар, но той не намери вратата.