Манчестър Сити изтръгна късна победа над Лестър

Габриел Жезус отбеляза победното попадение за Сити.

Манчестър Сити записа изстрадана победа с 1:0 като гост на Лестър и увеличи преднината си пред "лисиците" на седем точки. Шампионите са втори в класирането - на 19 точки и мач повече от Ливърпул.

Серхио Агуеро пропусна поредната дузпа за шампионите през този сезон, но въпреки това тимът на Джосеп Гуардиола стигна до победата след гол на Габриел Жезус в 80-ата минута. Така Сити записа ценен успех в психологически план преди важното гостуване на Реал Мадрид през следващата седмица.

Десетина минути преди края Марез направи страхотен рейд, след което изведе много добре Жезус, който изскочи на ръба на засадата и пусна топката покрай Шмайхел. Голът премина проверка на ВАР за засада, след което бе окончателно зачетен.

Иначе Манчестър Сити получи дузпа след час игра, след като удар на Гюндоган срещна ръката на Денис Прает. Агуеро обаче не изпълни добре наказателни удар и Шмайхел спаси. Малко след това стражът на Лестър отново се намеси блестящо, избивайки нов изстрел на Кун.