Чудеса не стават - не и в дома на Байерн

Вратарят на Арсенал Лукаш Фабиански спасява удара на Томас Мюлер от дузпа, а после и добавката от самата линия на вратата. Но лондончани стигнаха само до 1:1, което не ги топли. Байерн гази в турнира и е на четвъртфинал. Снимка: Getty Images
Пер Мертезакер от Арсенал чисти атрактивно топката и спира поредната атака на Байерн. Снимка: Getty Images
Шампионите маршируват към финала в Лисабон с мечта за втора поредна купа в турнира. Снимка: Getty Images
Този акробатичен удар на Диего Коща не успя, но нападателят наниза два гола във вратата на Милан в реванша в Мадрид, спечелен от Атлетико с 4:1. Снимка: Getty Images

Арсенал тръгна за Мюнхен с мисълта за чудо, но ... в дома на Байерн чудеса не стават.

Доминацията на баварците заплашва да пороби за дълго време европейския футбол, въпреки че и в реванша от осминафиналите в Шампионската лига се видя - този отбор не е неуязвим.

Байерн се класира за четвъртфиналите с 1:1, след като бе спечелил първия мач с 2:0. Треперене този път нямаше, за разлика от миналогодишния сблъсък със същия този Арсенал, когато 3:1 в Лондон едва не бе зачеркнато, а Арсенал спечели с 2:0 в Мюнхен.

Тайната надеждичка за нова гръмка победа и обрат в общия резултат крепеше Арсен Венгер и тимът му. Но чудесата в Мюнхен са трудна работа.

Сега Байерн поведе в 54-ата минута с гол на Бастиан Швайнщайгер, след като през първото полувреме тотално владееше топката, макар и без канонада към вратата на Арсенал. Гостите, които трябваше да търсят два гола, не застрашиха Мануел Нойер.

Но 3 минути след попадението на Швайнщайгер изненадващо Арсенал изравни, макар и да останаха съмнения за нарушение на Лукас Подолски срещу Филип Лам преди головия удар на нападателя.

Байерн гази по уникален начин през сезона, като Пеп Гуардиола има процент победи от 89,5%, което е смазващо. В Бундеслигата титлата отдавна е в кърпа вързана, а в Шампионската лига целта е Байерн да е първият отбор, дублирал титлата, откакто турнирът е в този формат.

Все пак в Байерн има шупли, не всичко е гладко и изрядно. Например - къде се е чуло и видяло немци да изпуснат два пъти дузпи в два мача?

След пропуска на Дейвид Алаба в Лондон, сега не сполучи Томас Мюлер, а ударът му бе спасен от Лукаш Фабиански.

Така бе възстановена и справедливостта, след като нарушение срещу Ариен Робен за дузпата нямаше, а холандецът подразни със серия маркови за него симулации през второто полувреме.

Но баварците едва ли се кахърят за това. Те са на четвъртфинал и едва ли някой ги иска за съперник на жребия там.