Дербито на резервите, драмата на Сенегал и останалите резултати от деня

Англия не показа, че желае особено много първото място в групата и загуби от Белгия Снимка: Getty Images

Груповата фаза на Мондиал 2018 приключи със затварянето на последните две групи.

Голямата въртележка беше в изключително оспорваната група H. Колумбия се нуждаеше от задължителна победа срещу Сенегал, за да се класира, и я постигна с победен гол на Йери Мина през второто полувреме.

Това даже изстреля колумбийците на първо място в групата, тъй като в другата среща Полша спаси честта си и си тръгна с успех с 1:0 над Япония.

Така "самураите" и Сенегал се оказаха с равни точки и с еднаква голова разлика и единствено по-малкото получени картони изпратиха японците напред.

В група G сблъсъкът на водачите Англия и Белгия очаквано не предложи интригуващ футбол и кой знае какъв заряд. Вече класиралите се съперници заложиха на резервите си и през повечето време играха в ниско темпо, а Белгия победи с 1:0 с хубав гол на Аднан Янудзай през втората част.

В мач между вече отпадналите Панама и Тунис, африканците спечелиха заслужено с 2:1.

Така се оформиха и последните два осминафинални сблъсъка: Белгия - Япония на 2 юли и Колумбия - Англия на 3 юли.

Всички резултати и голмайстори от днес:

17:00 ч. Сенегал - Колумбия 0:1

74' - 0:1, Мина

17:00 ч. Япония - Полша 0:1

59' - 0:1, Беднарек

21:00 ч. Англия - Белгия 0:1

51' - 0:1, Янудзай

21:00 ч. Панама - Тунис 1:2

33' - 1:0, Мерия (автогол)

51' - 1:1, Бен Юсеф

65' - 1:2, Хазри