Тотнъм закова Кардиф с три гола за 23 минути

Хари Кейн отбеляза 14-ия си гол от началото на сезона Снимка: Getty Images
Хари Кейн отбеляза 14-ия си гол от началото на сезона

Тотнъм изигра вихрена първа част от първото полувреме и вкара три гола в рамките на 23 минути за победата си с 3:0 над Кардиф в Уелс.

„Шпорите“ постигнаха класическия успех чрез Хари Кейн, Кристиан Ериксен и Хьон-Мин Сон, а през втората част запазиха разумно силите си.

Кейн вкара още в третата минута, след като Шон Морисън не успя да изчисти една топка, тя рикошира в крака на Кейн и влезе в мрежата на Етъридж.

В 12-ата Ериксен отбеляза брилянтно умен гол. Датчанинът на два пъти залъга трима бранители на Кардиф и вратаря, след което ги прати в грешната посока и стреля в долния десен ъгъл на Етъридж – 2:0.

Крайният резултат бе оформен от Сон в 26-ата минута с хубав удар по диагонала от малък ъгъл, пращайки топката под плонжа на вратаря.

По този начин Тотнъм се върна на победния път след загубата с 1:3 от Уулвърхемптън в последния си мач за 2018-а.

„Шпорите“ събраха 48 точки и отново са втори, поне до сблъсъка между Сити и Ливърпул в четвъртък. Кардиф пък остава 16-и с 18.