Англия взе поправителния след домакинския провал

Англия взе поправителния след домакинския провал Снимка: Getty Images

Англия се върна към победите и спечели с 3:1 като гост на Финландия няколко дни след домакинската загуба от Гърция.

Този път "трите лъва" не допуснаха изненади, макар че отново проявиха някои слабости в отбрана.

Изненадващото име в титулярния състав Анхел Гомес асистира за първия гол в мача, когато в 18-ата минута подаде на Джак Грийлиш и халфът на Манчестър Сити откри сам срещу вратаря.

Финландия направи силен старт на втората част, но Фредрик Йенсен пропусна да изравни за домакините.

В 74-тата минута Трент Александър-Арнолд покачи на 2:0 от пряк свободен удар, а 10 минути по-късно се разписа и Деклан Райс.

Почетният гол за Финландия падна към края и беше дело на Хосконен с глава от близката греда след ъглов удар.

Така поне временно Англия се изравни с Гърция на върха в група 2 от Лига Б на Лигата на нациите.

Англичани и гърци имат по 9 т., но балканците са с мач по-малко.

Финландия пък остава на дъното без спечелена точка.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.