Арсенал обърна Тотнъм въпреки виртуозен гол на Ламела (видео)

Арсенал обърна Тотнъм въпреки виртуозен гол на Ламела (видео) Снимка: Getty Images

Арсенал направи пълен обрат в лондонското дерби срещу Тотнъм и записа победа с 2:1 на своя "Емирейтс". "Топчиите" трябваше да компенсират изоставане след феноменален гол на Ерик Ламелка, но успяха да го направят.

Домакините доиграха и последните 15-ина минути с човек повече, след като Ламела си изкара два жълти картона и за минути от герой се превърна в грешник.

Аржентинецът влезе като резерва в 19-ата минута на мястото на контузения Хьон-Мин Сон и съвсем скроо даде аванс на Тотнъм. В 33-ата Ламела вкара с невероятна рабона, което, със сигурност, ще бъде един от претендентите за гол на сезона.

След това обаче Арсенал натисна и създаде няколко опасности пред Юго Лорис и точно преди почивката "артилеристите" успяха да изравнят чрез Мартин Йодегард. В 44-ата удар на норвежеца рикошира в крака на Алдервайрелд, подлъга френския страж и влетя в мрежата му.

В 64-тата минута Арсенал направи пълен обрат. Александре Лаказет направи резултата 2:1, след като превърна отсъдената дузпа за нарушение срещу него в гол.

В 76-ата Тотнъм остана с човек по-малко. Вторият жълт за Ламела може да се счете и за малко пресилен, тъй като аржентинецът наистина удари леко в лицето Тиърни с ръка, но го направи, докато се опитваше да гардира топката.

Въпреки че бяха в редуциран състав, "шпорите" потърсиха изравняването и само късметът спаси Арсенал. В заключителните секунди удар на Хари Кейн от фаул срещна страничния стълб на вратата на Бернд Лено, а при добавката защитник на домакините спря удар на Давинсон Санчес.

Това бе първа победа за Микел Артета като наставник на Арсенал в дербито на Северен Лондон. "Артилеристите" вече имат 41 точки, но остават на десетата позиция, докато седмият Тотнъм е с 45.