Арсенал победи Нюкасъл и се доближи на точка зад Сити

"Няма да се предадем до самия край", обеща мениджърът на Арсенал Микел Артета, след като тимът вече на държи съдбата в ръцете си. И засега испанецът удържа думата си, след като неговите момчета достигнаха до победа с 2:0 като гост на Нюкасъл в двубой от 34-тия кръг на Висшата лига.

Така лондончани се приближаха над точка зад водача Манчестър Сити, но са и с мач повече от отбора на Пеп Гуардиола.

Иначе битката на "Сейнт Джемсис" беше за всяка педя терен. И както трите точки отидоха в актива на гостите, никак не бе изключено да бъдат спечелени и от "свраките".

Положения, греди, единоборства  - от всичко по много имаше в този двубой, но в крайна сметка ликуваха лондончани.

Арсенал се оказа напред в резултата, преди да е изминал и четвърт час. В 14-ата минута Йодегор стреля от повече от 25 метра, топката премина между краката на бранител на Нюкасъл и влезе до лявата греда на вратата на Ник Поуп.

Играта беше двуостра, но по-чистите попадения бяха на страната на гостите. Ник Поуп обаче блесна с няколко спасявания преди антракта.

Второто полувреме продължи по същия зрелищен и динамичен начин. В 48-ата минута удар с глава на Исак от няколко метра срещна гредата.

Десетина минути преди края на редовното време "свраките" капитулираха. Мартинели проби чудесно по левия фланг, след като получи топката още преди централната зона и с дрибъл стигна до аутлинията, откъдето центрира по земя, а Фабиан Шер протегна крак и засече топката в собствената си врата за 0:2.