Арсенал потрепери, но увеличи аванса си на върха

Арсенал потрепери, но увеличи аванса си на върха Снимка: Getty Images

Арсенал спечели домакинството си на Уулвърхемптън с 2:1 и увеличи аванса си на върха в класирането на Висшата лига.

"Артилеристите" държаха контрола в целия двубой, но накрая се наложи да се напрегнат допълнително, за да са сигурни, че ще вземат пълния комплект точки.

Букайо Сака и Мартин Йодегор дадоха комфортен аванс на домакините до 13-ата минута и изглеждаше сякаш "топчиите" са си свършили работата.

В следващите минути Арсенал пропусна още няколко добри шанса да затвори мача, но вместо това, една грешка на Зинченко доведе до гол на Матеуш Куня в 86-ата минута.

Играчите на Артета се усетиха, че може да изпуснат победата и отново погледнаха напред. Еди Нкетиа бе на косъм от трети гол за Арсенал, но ударът му се спря в страничната греда.

Все пак "артилеристите" не допуснаха изненада, спечелиха нови три точки и запазиха лидерската позиция във Висшата лига. Арсенал събра 33 точки, вече с четири пред Манчестър Сити и на пет пред Ливърпул и Вила, но и с мач повече.