Аржентина не издържа срещу Колумбия; Бразилия с шеста поредна победа (видео)

Аржентина бе на секунди от победата, но гол дълбоко в продълженията донесе точката за Колумбия Снимка: Getty Images

Отборът на Аржентина продължава без загуба в квалификациите за Мондиал 2022, но записа ново равенство - 2:2 срещу Колумбия, след като до осмата минута водеше с 2:0.

Кристиан Ромеро откри резултата за гостите още в третата, засичайки точно центриране от свободен удар с глава, а в осмата Леандро Паредес мина като на парад през защитата на Колумбия, за да удвои аванса на "гаучосите".

Гол от дузпа на Луис Муриел в 51-вата намали резултата. Пет минути преди края Давид Оспина спря хубав удар на Лионел Меси точно пред гол линията - нещо, което не успя да направи Агустин Маркезин, който влезе на мястото на получилия контузия още през първото време Емилиано Мартинес.

Дълбоко в добавеното време Колумбия успя да изравни след гол с глава на Мигел Ернандес. Мартинес сложи ръка на пътя на топката, но тя все пак се търкули в мрежата му.

Междувременно лидерът Бразилия продължава с победите и вече има шест поредни. "Селесао" се справи без особени проблеми във визитата си на Парагвай, стигайки до успех, благодарение на един ранен и един късен гол.

Неймар даде аванс на тима на Тите още в четвъртата минута, а крайното 2:0 оформи Луис Пакета в добавеното време с хубав диагонален удар по земята.

След шест изиграни мача Бразилия има пълен актив от 18 точки на върха в класирането в Южна Америка, Аржентина е втори с 12, Еквадор има девет, а с по осем са Уругвай и Колумбия.

Първите четири отбора от КОНМЕБОЛ се класират директно за Световното първенство в Катар, докато петият ще трябва да играе плейофи.