Атлетико съвсем изпусна инициативата и предостави уникален шанс на Барса

Атлетико съвсем изпусна инициативата и предостави уникален шанс на Барса Снимка: Getty Images

След като дълго време водеше в класирането в Испания, Атлетико Мадрид може съвсем скоро да слезе от върха.

Тимът на Диего Симеоне загуби с 1:2 гостуването на Атлетик Билбао в късния мач от Ла Лига и макар че остана начело в таблицата, дистанцията пред Реал Мадрид и Барселона вече е само 2 т.

Този път Симеоне можеше да разчита на доскоро контузените нападатели Луис Суарес и Жоао Феликс, които обаче започнаха на скамейката и влязоха през второто полувреме.

Преди това домакините водеха с гол на Алекс Беренгер в 8-ата минута.

След почивката "дюшекчиите" наложиха силен натиск и стигнаха до изравнителен гол чрез Стефан Савич (77). Хвърляйки се и за трите точки, те бяха наказани 4 минути преди края, когато бранителят Иниго Мартинес стреля с глава след ъглов удар и донесе победата на Атлетик.

В класирането Атлетико води със 73 т. пред Барса и Реал с по 71 и Севиля със 70.

Барселона обаче е с мач по-малко, а в четвъртък е домакин на Гранада и при победа ще се качи еднолично на първото място.