Гризман донесе пълен обрат и изравни Барса с Реал

Гризман донесе пълен обрат и изравни Барса с Реал Снимка: Getty Images

Барселона взе много важна победа с 2:1 като гост на Виляреал и остана много близо до върха в битката за титлата в Ла Лига.

Антоан Гризман стана герой за каталунците при пълния обрат срещу съперника, който откри с гол на Чиквуезе след четвърт час игра.

Почти веднага Гризман изравни след дълъг пас на Мингеса, а 7 минути по-късно отбеляза второ попадение след груба грешка на футболист на противника, който му подаде извеждащ пас.

В 65-ата минута Тригуерос от домакините получи директен червен картон и в намален състав те не успяха да се преборят поне за точка.

Барселона се изравни с Реал Мадрид на второто място в първенството, като и двата тима са с по 71 т., докато лидерът Атлетико е със 73.

Реал обаче има и мач повече от конкурентите си.