Автогол върна Юнайтед на второто място

Автогол върна Юнайтед на второто място Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 над Уест Хем. Единственото попадение на "Олд Трафорд" бе автогол и падна в началото на второто полувреме.

В 53-тата минута Крейг Доусън си вкара нелеп автогол с глава след центриране на Бруно Фернандеш от корнер. В опита си да изчисти топката защитникът на "чуковете" я вкара в собствената си мрежа.

Юнайтед имаше още доста положения за гол, но Лукаш Фабиански стоеше изключително стабилно на вратата. Удари на Мейсън Грийнууд пък на два пъти срещнаха гредите, като в първия случай и Фабиански успя да сложи ръка на пътя на топката.

Това е втори пореден успех за Юнайтед във Висшата лига след победата с 2:0 над Сити в градското дерби. Тимът на Оле Гунар Солскяер има 57 точки и е на 14 зад лидера Сити, но е и с мач по-малко. Петият Уест Хем остава с 48.