Барса дръпна с 6 т. на Реал благодарение на Педри

Барса дръпна с 6 т. на Реал благодарение на Педри Снимка: Getty Images

Барселона взе ценна минимална победа с 1:0 над Хетафе на "Камп Ноу" в 18-ия кръг на Ла Лига.

Педри отбеляза единствения гол, който се оказа достатъчен, за да изстреля поне временно каталунците на 6 т. над втория в класирането Реал Мадрид.

Халфът се разписа в 35-ата минута след асистенция на Рафиня.

Малко по-късно гостите пропуснаха да изравнят след контраатака.

През втората част Барселона отново не създаваше положения и мачът ставаше все по-труден за играчите на Шави.

Усман Дембеле пък се размина с червен картон за грубо влизане срещу съперник и видя само жълтия цвят.

За Хетафе пропусна Борха Майорал, а едва в 85-ата минута Барса стигна до нещо по-интересно, но изстрелът на Франк Кесие беше спасен.

В края Марк-Андре Тер Щеген спаси удар с глава на Латаса и така съхрани победата, която поставя под още по-голямо напрежение Реал Мадрид.

По-късно тази вечер "белите" гостуват на Атлетик Билбао.