Барса изхвърча от Купата на краля след 120-минутна драма

Барса изхвърча от Купата на краля след 120-минутна драма Снимка: Getty Images

Барселона отпадна от турнира за Купата на краля на четвъртфинал след загуба с 2:4 от Атлетик Билбао в 120-минутна драма на "Сан Мамес".

Редовното време завърши 2:2, след като каталунците на два пъти изравняваха резултата - но в продълженията домакините наложиха волята си с голове на братята Иняки и Нико Уилямс.

Барса стартира зле двубоя и получи гол още в първата минута, когато защитата не успя да се справи с изчистването на една топка в пеналта. Тя стигна до Горка Гурусета и той я прати във вратата за 1:0.

В 26-ата минута обаче Роберт Левандовски изравни вследствие на неориентирани действия в отбрана за Атлетик.

Малко по-късно Ламин Ямал се освободи отдясно и с поразяващ удар с левия крак намери далечния ъгъл за 2:1.

До почивката Иняки Пеня трябваше да прави спасяване на вратата на гостите, а Феран Торес пропусна да отбележи трети гол за Барса.

Още в откриващите минути на второто полувреме Атлетик изравни чрез Ойхан Сансет, който се възползва от центриране на Нико Уилямс.

После Гурусета пропусна нов шанс за баските, докато Ямал имаше стопроцентово положение, но сам срещу вратаря не намери очертанията.

В 86-ата минута домакините допуснаха голям гаф в задни позиции и отново Ламин Ямал се оказа на чиста позиция, излъга Агиресабала, но с десния крак не уцели опразнената врата.

Билбао поведе за трети път в самия край на първото продължение.

В 107-ата минута загубена топка в центъра доведе до контраатака и Иняки Уилямс беше изведен сам отдясно. Първият му удар срещна гредата, но той имаше късмета топката да се върне в него и да направи добавка на празна врата - 3:2.

Иняки имаше възможност да вкара още веднъж през второто продължение, но съименникът му Иняки Пеня скочи смело и спаси с глава.

По-малкият брат Нико Уилямс обаче не прости на Барса и реши всичко в 121-вата минута с прекрасен изстрел с външен фалц.

Така грандовете Реал и Барса са аут за Купата, а освен Атлетик, полуфиналисти са също Майорка и Реал Сосиедад.

Четвъртият полуфиналист ще бъде излъчен в двубоя между Атлетико Мадрид и Севиля.