Барса открадна победата с гол в добавеното време

Барса открадна победата с гол в добавеното време Снимка: Getty Images

С гол в добавеното време на Роналд Араухо Барселона стигна до трудна победа с 1:0 като гост на Реал Сосиедад.

Баските бяха по-добрият отбор до последната четвърт от мача, когато Барса поизравни играта.

За да дойде 92-рата минута. Перфектна асистенция на Илкай Гюндоган качи топката на главата на Араухо. Отбраната на домакините изпусна бранителя, който прекара топката между краката на вратаря и я прати в мрежата.

Показателно за надмощието на Сосиедад бе избирането на Марк Андре тер Стеген за играч на мача, след като германецът на няколко пъти спаси отбора си от попадение.

С победата каталунците се изкачиха до третата позиция с 27 точки, на една зад Реал Мадрид и на четири зад временния лидер Жирона.

"Кралете" обаче са с мач по-малко и в неделя приемат Райо Валекано в опит отново да се върнат на върха.