Барса загря за Ел Класико с красив обрат срещу Валенсия в дебюта на Кун

Барселона се оказа в трудна позиция още в 5-ата минута на домакинството си на Валенсия от 9-ия кръг на Ла Лига. Футболистите на "прилепите" се прегръщаха, след като капитанът им Хосе Гая посрещна топката от границата на наказателното поле и с бомбен шут я прати във вратата на Марк-Андре тер Щеген.

Преди да е изминал и четвърт час обаче Барса изравни. Мемфис Депай технично заложи топката за Ансу Фати, който с много премерен удар намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Силесен.

Каталунците продължиха да натискат и в 39-ата минута получиха дузпа за нарушение срещу Фати. Депай стреля мощно от бялата точка и не даде шансове на сънародника си Силесен - 2:1.

След час игра Ансу Фати отстъпи мястото си на Филипе Коутиньо и именно бразилецът реши двубоя с трето попадение няколко минути преди края на редовното време.

Мачът ще се запомни и като дебютен за Серхио Агуеро, който изигра първите си минути за каталунците.

През седмицата Барса излиза за задължителни три точки у дома срещу Динамо Киев в Шампионската лига, а през уикенда е първото за сезона Ел Класико срещу Реал Мадрид, което също е в каталунската столица.

В класирането Барселона е на 7-о място с 15 точки, на 5 зад лидера Реал Сосиедад, но и с мач по-малко от баските.

Реал, Севиля, Атлетико Мадрид и Осасуна имат по 17 точки, а Райо е с 16.