Бензема се завърна с пропусната дузпа, Франция громи преди Евро 2020 (видео)

Бензема се завърна с пропусната дузпа, Франция громи преди Евро 2020 (видео) Снимка: Getty Images

Карим Бензема изпусна дузпа при завръщането си в националния отбор при победата над Уелс с 3:0 в контрола преди Евро 2020. Нападателят на Реал Мадрид облече фланелката на Франция за първи път от пет години, но ще запомни завръщането си в националния тим с пропуск от бялата точка.

Иначе, "петлите" нямаха никакъв проблем с отбора на Гарет Бейл, който издържа на терена само час, в приятелската среща, играна в Ница.

Уелс пък игра повече от час с човек по-малко, след като защитникът на Ливърпул Неко Уилямс бе изгонен с директен червен картон още в 26-ата минута за умишлена игра с ръка в наказателното поле. От последвалата дузпа обаче Бензема не успя да се разпише след прекрасното спасяване на Дани Уорд.

Килиан Мбапе откри резултата в 35-ата минута. Нападателят на ПСЖ успя да стигне първи до една отбита от вратаря топка след удар на Адриен Рабио и да я довкара за 1:0.

Секунди след почивката Антоан Гризман покачи на 2:0 с хубав удар от границата на наказателното поле. Усман Дембеле оформи крайния резултат в 79-ата минута, отново след рикошет, но този път не след спасяване на вратаря, а след удар на Бензема в гредата.

Франция ще изиграе още една контрола преди европейското първенство - срещу България, на 8 юни отново на своя земя, но този път на "Стад дьо Франс".

В друга интересна контрола, играна в сряда вечер, Нидерландия и Шотландия не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2. Британците на два пъти излизаха напред в резултата чрез Джак Хенри и Кевин Нисбът, но Мемфис Депай спаси "лалетата" с два гола, вторият от които в 89-ата минута.

Очаква се съвсем скоро Депай да бъде обявен като поредното ново попълнение на Барселона, след като договорът му с Лион изтече след края на миналия сезон.

Нидерландия попадна в Група С на Евро 2020, където е заедно с отборите на Австрия, Украйна и Северна Македония. Преди първенството "оранжевите" ще изиграят още една контрола - с Грузия.