Без контузените Лукаку и Вернер Челси громи със 7:0

Без контузените Лукаку и Вернер Челси громи със 7:0 Снимка: Getty Images

В отсъствието на контузените си нападатели Ромелу Лукаку и Тимо Вернер Челси разгроми последния Норич със 7:0 в ранния двубой от съботната програма на Висшата лига.

"Сините" играха с човек повече в последните 30 минути, след като Бен Гибсън си изкара два скоростни жълти картона в рамките на десет минути и в 65-ата бе изгонен.

Мейсън Маунт вкара хеттрик, а Калъм Хъдсън-Одой, Рийс Джеймс и Бен Чилуел вкараха попаденията за Челси, докато Макс Аарънс си отбеляза автогол.

Вторият гол на Маунт, дойде след изпълнение на дузпа, която бе пребита. Тим Крул спаси първия изстрел на халфа на Челси, но бе излязъл с малко пред гол линията си, заради което Маунт получи нов шанс и този път не сбърка.

Маунт вкара първия гол в мача и последните два, като така оформи и хеттрика си.

Загубата е седма за "канарчетата" в общо девет мача от началото на сезона и Норич остава на последната позиция с евда две спечелени точки. В същото време Челси със сигурност ще задържи лидерската си позиция поне още седмица, след като дръпна пред втория Ливърпул с четири точки.