Борбата за топ 4 в Серия "А" стана още по-интересна

Борбата за топ 4 в Серия "А" стана още по-интересна Снимка: Getty Images

Лацио отнесе с 3:0 Милан на "Олимпико" и направи битката за топ 4 в калчото още по-драматична.

С два гола на Хоакин Кореа и един на Чиро Имобиле, столичани нанесоха сериозно поражение на съперника и запазиха шансове да играят в Шампионската лига през следващия сезон.

Милан изпусна добро положение след едва 30 секунди игра, но във 2-рата минута Кореа откри резултата, след като беше изведен зад защитата.

Контраатаките на Лацио бяха много опасни и през втората част Кореа удвои със самостоятелно изпълнение, а три минути преди края се разписа и Имобиле.

Така Милан падна едва на петото място в класирането, макар че от дълго време поддържаше втората позиция.

В класирането води Интер, който е почти сигурен шампион със 79 т.

Следват Аталанта с 68 и Наполи, Ювентус и Милан с по 66.