Борнемут - Челси постави рекорд по картони

Челси победи Борнемут с 1:0 като гост в късния съботен мач от Висшата лига благодарение на попадение на резервата Кристофър Нкунку. Трите точки бяха добре дошли за "сините", които изпитват доста проблеми на и извън терена.

Новото попълнение Джейдън Санчо дебютира за тима на Енцо Маренска и записа асистенция в 86-ата минута, когато намери Нкунку в пеналта.

Двубоят обаче ще бъде запомнен най-вече с нещо друго - реферът Антъни Тейлър раздаде 14 жълти картона, което е рекорд в ерата на Висшата лига.

Предишният от 13 картона бе поставен през миналия сезон при победата на Тотнъм с 2:1 над Шефилд Юнайтед, при която отборът на Анге Постекоглу отбеляза два гола в добавеното време на второто полувреме, за да запише драматичния успех.

"Остриетата" завършиха мача с 10 души, след като Оли Макбърни получи втори жълт картон в последната минута на мача, като с него бе подобрен предишният рекорд.