Босът на Фулъм бесен, Холанд призна, че е имало засада

Босът на Фулъм бесен, Холанд призна, че е имало засада Снимка: Getty Images

Мениджърът на Фулъм Марко Силва бе бесен, след като съдиите зачетоха гола на Нейтън Аке при победата на Манчестър Сити над "котиджърс" с 5:1.

Попадението на Аке падна в края на първата част и с него "гражданите" се оттеглиха на почивка с гол аванс.

При удара с глава на Аке топката мина през краката на Мануел Аканджи, който беше в засада, но съдийската бригада реши, че германският защитник не е влияел на играта.

"Какво мога да кажа? Всеки, който играе футбол, всеки, който познава поне малко футбола, ще ви каже, че този гол трябваше да бъде отменен. На 100 процента! - каза Силва на пресконференцията си след мача. -

Разбира се, че ще съм бесен след такава ситуация. Всеки на мое място би бил. Да, страничният може и да не е видял ситуацията, но не мога да повярвам как ВАР отсъжда това като гол.

Очевидно е, че вторият футболист е на пътя на топката и подскача, за да продължи тя пътя си към вратата. Това влияе на решението на вратаря и на играта. Това е важното в случая. Как ВАР не отмени този гол?!"

През втората част Сити тотално доминираше на терена, а Ерлинг Холанд заби хеттрик. Норвежкият нападател обаче призна, че съчувства на Марко Силва и тима му, признавайки, че голът на Аке е паднал след нередовна позиция.

"И аз мисля, че това беше засада. Съчувствам им. И аз бих бил бесен при тази ситуация", каза Холанд.

За Манчестър Сити това бе четвърта поредна победа от началото на сезона, а Холанд поведе при голмайсторите с шест попадения.