Бразилия и Аржентина загубиха в една вечер

Отборът на Бразилия не успя да победи за трети пореден път в световните квалификации. Петкратните световни шампиони отстъпиха с 1:2 при визитата си на Колумбия.

Габриел Мартинели вкара още в 4-тата минута, когато получи асистенция от Винисиус Жуниор.

Резултатът остана същия до 75-ата. Тогава звездата на Ливърпул Луис Диас изравни след подаване на Кристиан Борха.

Крилото на мърсисайдци нанесе втория и решителен удар по амбициите на гостите, реализирайки отново четирини минути по-късно след голов пас на Хамес Родригес.

Световният шампион Аржентина записа първа загуба в официален мач от близо година. Лионел Меси и компания отстъпиха на Уругвай с 0:2 в световна квалификация снощи. Това бе първо поражение за "гаучосите" от спечелената световна титла в Катар през декември миналата година.

Араухо и Дарвин Нунес вкараха за първото поражение на Аржентина у дома от 2016 година.