Челси и Вила ще преиграват, Сити удари Тотнъм

В петъчната вечер не видяхме магията на ФА къп в пълния ѝ блясък. Особено в най-очакваните двубои - между Челси и Астън Вила и Тотнъм и Манчестър Сити.

На "Стамфорд Бридж" двата отбора завършиха 0:0, а Сити излъга "шпорите" с 1:0 в самия край на срещата в Северен Лондон.

Настрана от нулите на светлинното табло на "Стамфорд Бридж", интересни моменти не липсваха. Челси игра по-добре от Вила, "сините" владееха инициативата срещу бирмингамци през голяма част от двубоя, но така и не успя да намерят пътя към мрежата.

Нейтън Аке пък дари победата на Манчестър Сити при визитата на Тотнъм с късен гол в 88-ата минута.

Така след почти пет години "гражданите" най после вкараха на "шпорите" на техния стадион, а повече по темата можете да прочетете в следния материал:

След ъглов удар, изпълнен от Де Бройне, Викарио бе блокиран от Рубен Диаш, топката отиде при Аке и той я прати в мрежата. Играчите на "шпорите" бурно протестираха с искане за нарушение срещу вратаря, но попадението бе признато.