Челси удържа Ливърпул цяло полувреме с човек по-малко

Челси удържа Ливърпул цяло полувреме с човек по-малко Снимка: Getty Images

Челси изкопчи точката от гостуването си на Ливърпул, след като удържа равенството 1:1, играейки цяло второ полувреме с човек по-малко.

И двата гола паднаха през първата част. Кай Хаверц даде аванс на "сините", изненадвайки защитата на Ливърпул и вратаря Алисон с удар с глава на близката греда след центриране от корнер. Германецът придаде неспасяема траектория на топката, която матира стража на домакините.

Най-интересният момент в дербито дойде в края на първата част. В добавеното време Ливърпул получи шанса да изпълнява дузпа, а гостите останаха с човек по-малко.

Защитата на Челси не се справи добре с едно центриране от корнер, Маркос Алонсо и вратарят Менди се сблъскаха в опит да стигнат до нея, последва удар на Фабиньо с глава, който се отби в насрещната греда, след което Рийс Джеймс си мислеше, че е предотвратил гол във вратата си, заставайки на пътя на добавката, но след консултация с ВАР се видя, че е използвал ръката си на гол линията.

Така съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа и изгони Джеймс, а Мохамед Салах не сбърка от бялата точка, с което направи резултата 1:1.

В началото на втората част Томас Тухел направи две промени - извади Кай Хаверц и пусна Тиаго Силва, за да компенсира липсата на Джеймс в защита, а Н'Голо Канте напусна с контузия и на негово място се появи Матео Ковачич.

Ливърпул натисна сериозно през вторите 45 минути и създаде няколко положения, но Менди се справи с всяко едно от тях и по този начин съхрани точката. Така и двата тима имат по седем точки след три изиграни кръга и са в челото на класирането, заедно с тимовете на Уест Хем и Евертън.