Челси устоя на натиска и триумфира с късен гол

Челси устоя на натиска и триумфира с късен гол Снимка: Getty Images

Челси излъга Борнемут като гост и победи с 1:0 с късно попадение на резервата Кристофър Нкунку.

Лондончани бяха сериозно надиграни през по-голямата част от времето и бяха късметлии, че не получиха гол.

Още в началото гредата спаси Робърт Санчес, а той се отчете и с редица добри намеси.

В 37-ата минута Фофана направи голяма грешка при връщане към вратаря и в резултат Санчес извърши нарушение в пеналта, за което беше отсъдена дузпа.

Стражът обаче още веднъж се прояви страхотно и спаси удара от бялата точка на Еванилсон.

След почивката Борнемут продължи да пропуска и стигна до още една греда. Този път изстрелът беше на Кристи.

В последната фаза от мача Челси стана по-опасен в предни позиции.

Новото попълнение Джейдън Санчо дебютира и записа асистенция в 86-ата минута, когато намери Нкунку в пеналта.

Французинът проби през няколко съперници и с прецизен удар порази далечния ъгъл за 1:0.

Нкунку се беше появил на терена едва няколко минути по-рано.

С успеха отборът на Енцо Мареска събра 7 т. от началото на сезона и се придвижи на седмата позиция в таблицата.