Червен картон и пропусната дузпа не спряха Барса, авансът пред Реал отново е двуцифрен Снимка: Getty Images

Барселона постигна трудна победа с 1:0 у дома срещу намиращия се в зоната на изпадащите Валенсия.

Пропусната дузпа и червен картон не спряха каталунците по пътя към победата и поне временно те отново водят с 10 т. на върха в класирането пред втория Реал Мадрид.

Попадението беше дело на Рафиня в 16-ата минута - бразилецът отбеляза с глава, след като получи прехвърлящ пас зад защитата от Бускетс.

Домакините пропуснаха да си решат рано мача с втори гол, а в 55-ата минута изпълниха и дузпа, отсъдена за игра с ръка на Гийамон.

Феран Торес обаче въобще не успя да уцели вратата от бялата точка.

Малко по-късно Роналд Араухо беше изгонен за нарушение като последен в защитата и Барса трябваше да доиграе с човек по-малко.

В 86-ата минута и Валенсия можеше да получи дузпа, но съдиите и ВАР не реагираха, след като Франк Кесие препъна Фран Перес.

В класирането каталунците са с 62 т. на първото място, а Реал има 52 и мач по-малко.