Четири гола, два червени картона и изравняване в добавеното време в каталунското дерби Снимка: Getty Images

Барселона и Еспаньол направиха изключителен мач в дербито на Каталуния, в което видяхме абсолютно всичко, а накрая двата тима поделиха точките след зрелищно равенство 2:2.

Тимът на Шави се измъкна от загубата секунди преди края на добавеното време, в което реферът Алехандро Ернандес показа два червени картона - по един за играчи от двата отбора.

Педри даде аванс на гостите секунди след първия съдийски сигнал след груба грешка в защитата на Еспаньол, но Барселона не успя да удържи аванса си.

Сержи Дардер даде начало на обрата в 40-ата минута. Испанецът отбеляза красив гол с удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Тер Стеген.

20-ина минути след почивката Раул де Томас оформи обрата, но домакините не успяха да издържат, за да запишат първата си победа в каталунското дерби от четири години насам.

Резервата Люк де Йонг спаси Барса от загуба с гол в 96-ата минута. Холандският нападател засече центриране на Адама Траоре отдясно и с глава донесе точката за гостите.

Секунди преди това в добавеното време Жерар Пике и Нико Меламет бяха изгонени, след като се спречкаха. Пике няма да запомни мача с добро, въпреки че изигра своя 594-ти мач с екипа на Барселона, с което влезе в топ 5 на футболистите с най-много участия за каталунците.

Благодарение на точката, Барселона запази мястото си в Топ 4 с актив от 39 точки - колкото има и петият Атлетико Мадрид. Еспаньол е 13-и с 28.