Дъжд, вятър и червен картон не попречиха на Барса да вземе втора победа при Куман Снимка: Getty Images

Барселона постигна втора победа в Ла Лига при новия треньор Роналд Куман и удари Селта с 3:0 като гост.

Въпреки тежките условия с постоянен дъжд и вятър и въпреки ранния червен картон, оставил каталунците с човек по-малко, те изковаха убедителна победа и събраха 6 т. след първите си две шампионатни срещи.

Ансу Фати реализира ранен гол, с който изведе Барса напред, но в 42-ата минута Клеман Ленгле остави своите с 10 души заради втори жълт картон.

В 51-ата минута Лукас Оласа си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече прострелно подаване на Лео Меси и това попадение даде спокойствие на гостите.

В 95-ата минута Сержи Роберто отбеляза от въздуха за крайното 3:0.