Де Бройне и Марез разнищиха Юнайтед, нова крачка на Сити към титлата

Де Бройне и Марез разнищиха Юнайтед, нова крачка на Сити към титлата Снимка: Getty Images

Манчестър Сити направи нова голяма крачка към титлата с футболна лекция за 4:1 над градския съперник Манчестър Юнайтед в дербито на "Етихад".

Кевин Де Бройне и Рияд Марез отбелязаха по два гола, а съпротивителните сили на гостите стигнаха само за почетно попадение на Джейдън Санчо.

"Червените дяволи" бяха без контузения Кристиано Роналдо и без заразените с COVID-19 Рафаел Варан и Люк Шоу. Ралф Рангник не можеше да използва и Единсон Кавани, затова заложи на титулярен състав без чист нападател.

Още в 5-ата минута Де Бройне откри след центриране по земя отляво.

Санчо изравни с хубав гол, но Юнайтед издържа само 6 минути преди отново да инкасира. Де Бройне беше точен след разбъркване в пеналта и няколко удара към Де Хеа.

"Гражданите" продължиха да натискат и през втората част.

В 68-ата минута белгиецът центрира меко от корнер и Рияд Марез засече с класен удар извън наказателното поле за 3:1. Помогна и лек рикошет в Магуайър.

В 90-ата минута Марез беше изведен зад защитата и отбеляза втория си гол в мача. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР показа, че тя е била покрита.

Така Сити отново поведе с 6 т. на върха пред втория Ливърпул, но има и мач повече от преследвача си.

Юнайтед изпадна от топ 4 заради победата на Арсенал над Уотфорд по-рано днес.

"Топчиите" заемат четвъртата позиция с 48 т. от 25 мача, а Юнайтед е с 47 при 28 изиграни двубоя.

В борбата за четвъртата позиция все още са и Уест Хем (45 т., 28 мача) и Тотнъм (42 т., 25 мача).