Драма на "Анфийлд" със спиращ дъха обрат!

Драма на "Анфийлд" със спиращ дъха обрат! Снимка: Getty Images

Ливърпул осъществи един от ефектните си обрати на своя стадион "Анфийлд" и надви Фулъм с 4:3 в голов спектакъл от Висшата лига.

Отборът на Юрген Клоп изоставаше в резултата до 87-ата минута, но с две светкавични попадения грабна трите точки и отново се доближи на два пункта от лидера Арсенал.

Трент Александър-Арнолд откри от пряк свободен удар, който беше записан като автогол на вратаря Бернд Лено.

Хари Уилсън изравни, но Алексис Мак Алистър даде нова преднина на домакините с невероятен удар отдалеч - 2:1.

В края на полувремето Тете вкара още един изравнителен гол за Фулъм и резултатът се запази до 80-ата минута.

Тогава центриране на Кеърни беше оползотворено от Декордова-Рийд, който с глава направи 3:2 за лондончани.

Така Фулъм беше на път да поднесе сензация, но финалният домакински натиск даде резултат.

В 87-ата минута резервата Уатару Ендо отправи страхотен удар за 3:3.

Само минута по-късно Александър-Арнолд стана герой с победно попадение с нов мощен изстрел.

Ливърпул се изкачи поне временно на втората позиция с 31 т., а лидер остава Арсенал с 33.

По същото време Челси взе важна победа с 3:2 над Брайтън, макар че игра с човек по-малко още от края на първото полувреме.

Енцо Фернандес и Леви Колуил дадоха добра преднина на домакините на "Стамфорд Бридж", а после Буонаноте намали.

Малко след попадението на "чайките", Конър Галахър си изкара втори жълт картон и остави Челси с 10 души.

През втората част Михайло Мудрик спечели дузпа за Челси и от бялата точка Енцо Фернандес вкара втория си гол за 3:1.

В добавеното време Жоао Педро върна надеждите на Брайтън, но трите точки отидоха на сметката на Челси.

Тимът на Маурисио Почетино обаче остава едва на десетата позиция в таблицата.