Драма в 97-ата минута: Дортмунд пропусна да се изравни с Байерн срещу 10 от Щутгарт Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд изпусна златна възможност да се изравни по точки с Байерн Мюнхен. "Жълто-черните", първо, изпуснаха аванс от два гола срещу 10 играчи на Щутгарт, след което в 97-ата минута допуснаха нов изравнителен гол за 3:3.

Баварците също не успяха да победят и завършиха 1:1 в домакинството си на Хофенхайм, но заради провала на Дортмунд остават начело с две точки преднина.

Изглеждаше, че гостите са си решили мача с два ранни гола на Себастиан Алер и Дониел Маален. Попаденията паднаха в рамките на само пет минути - между 26 и 33-ата минута.

До края на полувремето и в началото на второто Дортмунд пропусна още няколко добри положения за гол, като "жълто-черните" играха с човек повече от 39-ата минута, когато Мавропанос бе изгонен за втори жълт картон.

Вместо да се примири със съдбата си обаче, Щутгарт намери сили да стигне до равенството. В 77-ата минута удар на Кулибали рикошира в крака на Джан и подлъга вратаря, за да влети в мрежата му.

Седем по-късно домакините изравниха. След центриране от корнер отбраната на Борусия не успя да изчисти топката, тя попадна в Йоша Вагноман, който с мощен шут я прати под гредата.

Но Дортмунд не се отказа. В добавеното време резервата Джовани Рейна вкара трети гол за гостите, който изглеждаше, че ще бъде достатъчен, за да донесе трите точки за "жълто-черните". Но се оказа, че не е.

Щутгарт отново намери сили и стигна до ново изравняване. След центриране отдясно на Вагноман Кулибали се размина с топката и не успя да я изчисти, тя стигна до Катомба Мвумпа, който с последния удар в мача вкара за крайното 3:3.

Така Дортмунд продължава да изостава на две точки зад лидера Байерн (57 срещу 59 т.). Щутгарт обаче взе важна точка в битката за оцеляване и вече има 24 т. на 16-ата позиция.