Дузпа и спасяване на Менян с глава свършиха работа на пестелив Милан

Дузпа и спасяване на Менян с глава свършиха работа на пестелив Милан Снимка: Getty Images

След 4 поредни мача без шампионатен успех, Милан записа ценна победа в Серия "А" с 1:0 над Фиорентина.

"Росонерите" бяха пестеливи на "Сан Сиро" и взеха трите точки благодарение на дузпа, като за пореден път не убедиха с играта си.

Домакините бяха по-настойчиви през първото полувреме и след един пропуск на Пулишич откриха резултата точно преди почивката.

Тео Ернандес получи извеждащ пас зад защитата и беше спънат в наказателното поле.

От последвалата дузпа самият французин уверено се разписа за 1:0.

Второто полувреме беше напрегнато и за двата отбора, а с напредването на времето Милан все повече трепереше за преднината си.

Дълбоко в добавеното време се стигна до кризисна ситуация и Майк Менян спаси изстрел от непосредствена близост, при който топката го удари в главата.

Това беше достатъчно за трите точки и Милан събра общо 26 на третата позиция в класирането.