Два гола на бранител спасиха Милан от първа загуба

Два гола на бранител спасиха Милан от първа загуба Снимка: Getty Images

Милан се добра до драматично равенство 2:2 с Парма у дома в 11-ия кръг на Серия А.

"Росонерите" губеха с 0:2, но два гола на бранителя Тео Ернандес през втората част ги оставиха непобедени на върха в класирането в калчото.

Иначе Милан се скъса да пропуска и уцели общо четири греди, три от които бяха на сметката на Хакан Чалханоглу. Попадение на Сами Кастийехо пък беше отменено.

Парма излезе напред чрез Ернани в 13-ата минута, а в 56-ата Ясмин Куртич направи 2:0.

Две минути по-късно Ернандес върна един гол с глава, а в 91-ата минута топката стигна до левия бек след спасяване на вратаря и той с удар по диагонала фиксира крайния резултат.

Милан води в подреждането с 27 т. пред Интер с 24, а Наполи и Ювентус са с по 23.