Две спорни решения за дузпа белязаха завръщането на Джерард на "Анфийлд"

Две спорни решения за дузпа белязаха завръщането на Джерард на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Астън Вила с минималното 1:0 при завръщането на Стивън Джерард на "Анфийлд".

Единственото попадение в срещата бе дело на Мохамед Салах от дузпа. Победният гол падна в 67-ата минута, след като египтянинът сам си спечели 11-метров наказателен удар, падайки в наказателното поле след минимален контакт с Тайрон Мингс.

Гостите също имаха сериозни претенции за дузпа в последните пет минути на сблъсъка, но такава не бе отсъдена, като съдията дори не преразгледа ситуацията на ВАР мониторите.

Жоел Матип и Алисон не се разбраха за една топка, бразилският страж я изрита в тялото на бранителя, от което се възползва Дани Ингс. Английският нападател отне кълбото, след което Алисон се хвърли в краката му, но не игра с топката, Ингс падна в наказателното поле, но до отсъждане за дузпа не се стигна.

Така Джерард загуби в завръщането си на "Анфийлд", а Ливърпул спечели ценни три точки в преследването на Манчестър Сити и отново е само на точка от върха.

В друг мач, игран по същото време, Челси също стигна до много важни три точки срещу Лийдс. "Сините" се нуждаеха от два гола на Жоржиньо от дузпи, вторият от които в четвъртата минута на добавеното време.

Тимът на Марсело Биелса откри резултата чрез Рафиня, също от дузпа, в 28-ата минута, преди Мейсън Маунт да изравни малко преди почивката. В 58-ата Жоржиньо отбеляза първия си гол, а в 83-тата Джо Гелхард се разписа за 2:2.

Все пак Челси стигна до победата с нов гол на Жоржиньо и събра 36 точки, на една зад Ливърпул и на две зад лидера Манчестър Сити. Лийдс остава 15-и с 16.

Арсенал също записа успех - с 3:0 над Саутхемптън у дома, който временно го качи на петата позиция с 26 точки. Головете за "артилеристите" вкараха Александре Лаказет, Мартин Йодегаард и Габриел Магаляеш.