Челси е договорил трансферите на младо дуо от Спортинг Лисабон.
"Сините" са постигнали договорка с лисабонските "лъвове" за привличането на 17-годишния Джован Куенда и 20-годишния Дарио Есуго за общо 62,4 милиона паунда.
Новината бе потвърдена от португалския клуб.
И двамата футболисти се подвизават в средата на терена и са сочени като изключително обещаващи, особено Куенда, който е по-младият от двамата, но за когото са платени повечето пари - 44 млн.
Младото крило дебютира за Спортинг под ръководството на Рубен Аморим и се смяташе, че Манчестър Юнайтед е фаворит за подписа му, но от следващия сезон ще носи фланелката на Челси във Висшата лига.
Що се отнася до Есуго, той е дефанзивен халф и през този сезон играе като отдаден под наем в Лас Палмас в испанската Ла Лига. Има 17 мача и един гол, а отборът му продължава борбата си за оцеляване в елита.