Ефективен Интер наказа безмилостно шампиона и отново е лидер

Ефективен Интер наказа безмилостно шампиона и отново е лидер Снимка: Getty Images

Интер удари шампиона Наполи с 3:0 на стадион "Диего Армандо Марадона" в дербито от 14-тия кръг на Серия "А".

"Нерадзурите" доказаха, че са в по-добро състояние от съперника си, макар че игровото им предимство на беше чак толкова очевидно.

Интер обаче беше ефективен във важните моменти, за разлика от "партенопеите", които наредиха 6 поредни домакинства без победа.

През първата част и двата тима имаха добри положения, а домакините стигнаха до греда чрез Матео Политано.

В самия край на полувремето Хакан Чалханоглу откри резултата с изстрел от дъгата на наказателното поле.

През втората част удар на Кварацхелия беше спасен и скоро след това Николо Барела отбеляза втори гол за Интер.

В 85-ата минута Маркъс Тюрам направи резултата класически, възползвайки се от центриране на Куадрадо.

Така отборът на Симоне Индзаги се завърна на върха в класирането с 35 т. - с две повече от втория Ювентус.