Феноменален Меси наниза три и асистира за още два

Феноменален Меси наниза три и асистира за още два Снимка: Getty Images

Лионел Меси реализира хеттрик при разгромната победа на Аржентина с 6:0 над Боливия в световните квалификации.

Така световните шампиони се върнаха към победите след две поредни издънки.

Това беше хеттрик №10 за гения с националната фланелка, което е рекорд в международния футбол.

Той откри резултата на "Монументал" в 19-ата минута, а в самия край на първото полувреме се отчете и с две асистенции - една към Лаутаро Мартинес и една към Хулен Алварес.

Макар при резултат 3:0 мачът срещу Боливия вече да бе решен, Меси и компания не се спряха.

В 69-ата минута Алмада покачи на 4:0, а в заключителните пет минути на двубоя отново дойдоха минутите на Меси за нови два гола.

С тях той оформи своя хеттрик и крайното 6:0, с което Аржентина се върна на пътя на победите по пътя към мондиала.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.