Учени съобщиха, че феновете на Ливърпул са предизвикали серия от земетресения на "Анфийлд", докато празнуваха титлата на отбора във Висшата лига.
Миналата неделя "червените" си осигуриха 20-ата титла на Англия след категорична победа с 5:1 над Тотнъм. Въпреки ранния гол на гостите, тимът на Арне Слот доминираше в мача и в шампионата като цяло, печелейки заслужено първото място.
Според Daily Mail, сеизмолози от Университета в Ливърпул са използвали съвременна сеизмична апаратура на стадиона, за да измерят движението на земята по време на мача. Според данните е регистрирана реална сеизмична активност, причинена от 60 415 зрители на стадиона, особено при головете.
Най-силен трус е отчетен в 24-тата минута, когато Алексис Мак Алистър вкара за 2:1 - уредите са измерили магнитуд от 1.74 по скалата на Рихтер. След това попадението на Салах пред "Коп" вдига скалата до 1.60. При автогола на Дестини Удожи сеизмографите отчитат 1.35, а при гола на Коди Гакпо - 1.03.