Фирмино вкара два при летящия старт на "селесао" в квалификациите

Нападателят на Ливърпул Роберто Фирмино вкара два гола, а Маркиньос и Филипе Коутиньо се разписаха по веднъж за разгромната победа на Бразилия с 5:0 срещу Боливия на старта на световните квалификации в Южна Америка.

Маркиньос изведе домакините напред в резултата в 16-та минута, а Фирмино вкара в 18-та и 49-та след две ниски центрирания в наказателното поле на Боливия. Хосе Мария Караско отклони с рамо в собствената си врата подаване на Родриго в 66-та минута, а Коутиньо оформи крайния резултат с глава само седем по-късно.

Следващият съперник на Бразилия е Перу във вторник.

Колумбия вкара три гола през първото полувреме и победи Венецуела с 3:0 в друг мач от петък вечер. Дуван Сапата откри резултата в 16-та минута след центриране на Хуан Куадрадо, а неговият съотборник в Аталанта Луиш Муриел покачи на 2:0 само две по-късно с удар от около десет метра. Муриел вкара и третия гол за Колумбия секунди преди полувремето след светкавична контраатака.

Първите четири отбора от зона КОНМЕБОЛ се класират директно за Катар 2022, докато петият играе плейоф с отбор от различна зона.

Венецуела е единственият отбор от Южна Америка, който никога не е играл на световно първенство.